Depilacja francuska

Depilacja okolic bikini już od dawna jest wręcz koniecznością. Można wybierać spośród wielu jej metod, a oprócz tego – zadecydować o fryzurze, jaką chce się mieć w miejscu intymnym.

Mimo rozwoju medycyny estetycznej, oraz udoskonalania laserowych metod usuwania owłosienia, wciąż jedną z najbardziej popularnych jest depilacja woskiem. Można ją wykonać niemal w każdym gabinecie kosmetycznym. Choć ten rodzaj depilacji nie pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosków, to jednak pozwala przez około 2, 3 tygodnie cieszyć się gładką skórą.

Francuska depilacja woskiem jest metodą dla „tradycjonalistek”. Nie polega ona, tak jak depilacja hollywoodzka na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych. Włosy są usuwane jedynie z małych fragmentów ciała, sfera bikini wygląda więc estetycznie, ale bardziej naturalnie. Oczywiście można również zdecydować się na uformowanie z włosów odpowiedniej „fryzury”. Co więcej – ostatnio bardzo popularne jest również farbowanie tamtych okolic (zresztą, już Marylin Monroe przyznawała się do tego rodzaju praktyk). Zabieg depilacji francuskiej nie obejmuje usuwania włosków z pośladków.

Sama procedura jest jednak tak samo bolesna. Warto więc przed zabiegiem zabezpieczyć się, stosując odpowiedni lek przeciwbólowy, oraz zapytać o możliwość użycia specjalnego znieczulającego kremu. Zalecane jest również wykonanie peelingu przed i po depilacji woskiem (za pomocą specjalnej gąbki) – dzięki temu włosy będą łatwiejsze do usunięcia i nie będą wrastać. Po zabiegu należy szczególnie ostrożnie dbać o higienę miejsc intymnych. Ponad to – przez co najmniej jeden dzień powstrzymać się od noszenia obcisłych strojów, opalania się, a także stosowania kosmetyków (mogłoby dojść przez nie do podrażnień).

Przy wyborze salonu warto kierować się nie niską ceną, ale renomą miejsca. Zabieg powinna wykonać profesjonalistka – tym bardziej, iż okolice intymne należą do bardzo wrażliwych. Ceny depilacji francuskiej zamykają się w przedziale 30 – 60 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *