Depilacja intymna – moda czy przymus?

Kobiety coraz częściej depilują swoje miejsca intymne – głównie po to, aby zadowolić swoich mężczyzn. Można uznać, że robią to też dlatego, że inne kobiety to robią, w każdym kobiecym czasopiśmie czy stronie internetowej dotyczącej kobiecych spraw czytamy o tym, że depiluje się miejsca intymne. Czy to jednak znaczy, że MUSIMY to robić? Czy kobieta owłosiona w miejscach intymnych jest nieatrakcyjna, niehigieniczna? Absolutnie nie! To, czy kobieta depiluje się w tamtych miejscach, jest jej sprawą osobistą. Mężczyzna ma za zadanie zaakceptować to. Nie zmienia to jednak faktu, że mnóstwo kobiet stosuje taką depilację.

Jakie metody kobiety stosują podczas depilacji okolic bikini? Jednym z rozwiązań są kremy depilujące zmiękczające włosy. Można je usunąć przez starcie po ok 5 minutach. Stosując tę metodę jesteśmy jednak narażone na działanie szkodliwych dla organizmu substancji, które mogą przedostać się na błonę śluzową. Inną z metod, nie zawierającą takich substancji, jest depilacja laserowa. Jest ona jednak dość droga i lekko boląca. Niszczy ona nerw, który dochodzi do cebulki włosa oraz samą cebulkę. Eliminuje jednak jedynie włosy znajdujące się w fazie wzrostu czyli 15 – 30%. Dlatego zabieg należy powtórzyć parę razy. Sporo kobiet poleca depilację woskiem okolic intymnych. Włoski wolno odrastają i skóra jest gładka – jednak niestety jest to bardzo bolące. Najczęściej używanym sposobem depilacji jest zwykła maszynka do golenia. Kobiety, mające po tym krostki lub jakieś niepożądane objawy na skórze typu zaczerwienienie powinny zaopatrzyć się w kremy nawilżające, najlepiej takie dla niemowląt.

Jest wiele sposobów na usunięcie włosków w okolicach intymnych. Jednak należy pamiętać, że to w żadnym wypadku nie jest przymus ani coś, bez czego kobieta nie jest kobietą! Niektórzy faceci wręcz wolą, kiedy kobieta ma czasami trochę włosków „tam”. Jeśli więc jest to dla nas niezwykle uciążliwe – zaniechać. To nasza skóra i nikomu nie musimy tego podporządkowywać J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *