Depilacja laserowa

W dziedzinie dbania o urodę ciągle stosowane są nowe, innowacyjne metody. Nie inaczej jest w przypadku depilacji, którą można obecnie wykonywać na wiele sposobów – za pomocą kremów nowej generacji, elektrolizy, chłodzących depilatorów czy lasera.
Ta ostatnia metoda należy do szczególnie docenianych przez osoby pragnące trwale usunąć zbędne owłosienie. Czy słusznie?

Na początek należy zdać sobie sprawę, na czym zabieg laserem polega.
Podstawą działania lasera jest niszczenie włosa za pomocą światła laserowego, które wypala jego komórki odżywcze a co za tym idzie – zapobiega ponownej regeneracji. W nowoczesnych laserach już podczas jednokrotnego przyłożenia końcówki urządzenia do skóry możliwe jest zniszczenie większej liczby włosów. Należy jednak zaznaczyć, że przy pierwszym zabiegu usuniętych zostaje jedynie do 60 % włosów – dla pełnego efektu są zatem konieczne kolejne wizyty. Laser działa w taki sposób, że po zabiegu włosy wypadają.

Efekt w istocie utrzymuje się przez długi czas, nie jest jednak dany raz na zawsze. Choć zdarzają się przypadki, w których owłosienie nie pojawia się przez nawet kilka lat.
Pierwszy zabieg zawsze budzi najwięcej obaw. Dlatego dobrze zdecydować się na salon, o którym wiemy, że zatrudnia osoby kompetentne. Zabieg depilacji laserowej nie należy do bolesnych – większość urządzeń posiada bowiem system chłodzący. Posiadaczkom skóry wrażliwej poleca się natomiast stosowanie kremu znieczulającego przed wizytą w salonie.

Zabieg trwa od 5 do nawet 120 minut w zależności od depilowanego obszaru. Ceny również są zróżnicowane – od 100 do 900 złotych (za  część ciała). Czy występują powikłania? Cóż, zawsze istnieje takie ryzyko. Bardzo rzadko dochodzi do oparzeń, mogą również wystąpić podrażnienia, a osoby z wrażliwą skórą są narażone na ryzyko przebarwień (znikających po kilku dniach).

Jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, występują przeciwwskazania do jego wykonywania, taki  jak: ciąża i okres karmienia piersią, padaczka, blizny, opryszczka, trądzik, łuszczyca, bielactwo oraz inne schorzenia dermatologiczne.

Przed zabiegiem (o ile możemy go wykonać) należy stosować się do pewnych ogólnych zaleceń. W ten sposób zyskujemy pewność, że pójdzie on zgodnie z planem. Należy odstawić: leki światłouczulające i retinoidy, środki zawierające retinol, witaminę C, A, kwasy owocowe (co najmniej miesiąc przed kuracją). Nie powinno się również stosować peelingów (tydzień przed) oraz kosmetyków na bazie alkoholu. Zakazana jest również depilacja mechaniczna, używanie wosku, pęsety czy depilatora i to aż na miesiąc przed zabiegiem. Kąpiele słoneczne również leżą w sferze tabu – co najmniej 5 tygodni przed laserową depilacją musimy się od nich powstrzymać.

Jak widać – proces przygotowawczy wymaga naprawdę sporo samozaparcia… Dopiero przed zabiegiem należy ogolić miejsca przeznaczone do depilacji. Nie wolno w tym czasie używać kremów, maści czy perfum, a ciało oczyszczamy zwykłym mydłem…Jakby mało było tych poświęceń – również po depilacji musimy przestrzegać pewnych zasad. Opalanie jest całkowicie zakazane (pod groźbą powikłań), nie wolno również stosować kosmetyków na bazie alkoholu (co najmniej kilka dni). Pomiędzy wizytami nie wolno nam również wyrywać pozostałych włosów. W świetle tych informacji warto zadać sobie pytanie – czy depilacja laserowa w istocie jest metodą szybką, łatwą i przyjemną?
Z pewnością nie należy do tanich. Ale najwyraźniej nie jest też bezproblemowa. No bo która z pań wyobraża sobie chodzenie z owłosionym ciałem kilka dni i oczekiwanie, aż włosy wypadną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *