Depilacja twarzy

O ile chłopcy nie mogą się doczekać pierwszego zarostu na twarzy, z utęsknieniem zerkając w stronę ojcowskiej maszynki do golenia, to u kobiet „meszek pod nosem” w żadnej mierze nie kojarzy się z atrakcyjnością.
Widoczne włoski na twarzy są raczej powodem do kompleksów, oraz wzmożonych działań kosmetycznych mających ten defekt zlikwidować.
Owłosienie na twarzy niestety wraz z wiekiem jest coraz mocniejsze i bardziej zauważalne. Dlatego usuwanie go spędza sen z powiek wielu kobietom. Dlaczego? Bo trudno o metodę, która byłaby nie tylko trwała ,ale i bezbolesna.

Kobieta nie powinna w żadnym razie sięgać po golarkę i piankę do golenia. Jej skóra jest dla tej metody zbyt delikatna. Podobnie nie poleca się rozjaśniania włosków przy pomocy wody utlenionej – preparat ten może w szkodliwy sposób oddziaływać na cerę (poparzenia, przebarwienia, podrażnienia).
Najlepiej jest zdecydować się na depilację ciepłym woskiem – wykonywaną w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych preparatów do użytku domowego. Należy tylko pamiętać o pewnych ogólnych zasadach: nie stosować zbyt ciepłego wosku oraz należycie skórę do zabiegu przygotować. Wosk nakładamy na twarz, pozwalamy mu zastygnąć, a następnie zdecydowanym ruchem odrywamy (w kierunku przeciwnym niż wzrost włosa).
Oczywiście pewniejsze efekty uzyskamy, jeżeli powierzymy twarz kosmetyczce. Jest to także wariant bezpieczniejszy. Wosk jest przeznaczony dla kobiet o dość mocnym owłosieniu na twarzy. Przy pojedynczych włoskach wystarcza bowiem okazjonalne użycie pęsety.

Jeżeli jednak chcemy uniknąć bólu – zawsze można wybrać krem do depilacji twarzy. Niestety – dostępność tych preparatów zza oceanu jest w naszym kraju niewielka. Pozostaje posiłkować się zakupami on- line, lub wybrać ich polski odpowiednik – na przykład firmy Tanita. Jest to kosmetyk przygotowany z myślą o skórze delikatnej i wrażliwej. Nie tylko pomaga usunąć owłosienie, ale też nawilża oraz wzmacnia naskórek. Po zabiegu zaleca się zastosowanie emulsji łagodzącej podrażnienia.
Na rynku dostępne są również specjalne depilatory do twarzy, oraz regularne depilatory z nakładkami przeznaczonymi do usuwania np.  „wąsika”. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z tej metody może być bardzo bolesne. Podobnie jak stosowanie pęsety. Dlatego lepiej zastanowić się nad wizytą w salonie kosmetycznym lub kupnem profesjonalnego kremu do depilacji twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *