Depilacja woskiem

Istnieje wiele metod depilacji. Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku należy do metod najstarszych, a przy tym najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych. Włoski są podczas takiego zabiegu wyrywane wraz z cebulkami, a nie tylko usuwane z powierzchni, jak w przypadku golenia maszynką. To pozwala cieszyć się gładką skórą dłużej- nawet przez kilka tygodni. Odrastające włosy zaś – nie są wcale silniejsze i ciemniejsze, a wręcz przeciwnie – słabiej zakorzenione i delikatne.

Zabieg depilacji woskiem można wykonać współcześnie również w domu. Rynek pełen jest preparatów do samodzielnego stosowania. Duża część pań decyduje się jednak na wizytę w gabinecie kosmetycznym.
Do depilacji woskiem używany jest najczęściej wosk pszczeli, twardy lub kremowy, i gorący (choć nie na tyle, by powodować oparzenia). Rodzaj wosku jest dostosowywany do klientki – osoby o bardziej wrażliwej skórze decydują się zazwyczaj na wosk plastyczny, nie wymagający wysokiej temperatury topnienia. Wosk twardy z kolei pozwala bardzo dokładnie usunąć niechciane owłosienie.  Przed zabiegiem zalecane jest regularne złuszczanie naskórka (oraz tydzień po depilacji), stosowanie kosmetyków z filtrem oraz nawilżanie skóry. Bezpośrednio po zabiegu natomiast nie należy uprawiać intensywnych ćwiczeń, korzystać z sauny, jacuzzi. Zaleca się unikanie słonej oraz chlorowanej wody, unikanie promieni słonecznych i solarium (także przed depilacją). Zdecydowanie nie powinno się również używać maszynki do depilacji w przerwach między zabiegami. Bo dla najlepszych efektów – warto stosować wosk regularnie.

Depilację woskiem można stosować na wszystkich częściach ciała – zarówno dużych jak i małych powierzchniach. Sam zabieg nie trwa długo, od 5 do 15 minut, nie należy jednak do doznań zbyt przyjemnych. To oczywiste, że usuwanie włosów woskiem bywa bolesne. Niemniej efekty są warte takiego poświęcenia.

Po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia, ale i tak są one niewielkie w porównaniu do np.  depilacji laserowej. Ponad to łatwo je zminimalizować dzięki specjalnym kremom.
Przebieg zabiegu depilacji zależny jest od stosowanej w danym gabinecie metody. Wosk może być aplikowany w różny sposób. Zawsze jednak zabieg kończy wmasowanie preparatu na podrażnienia. Koszt zabiegu może wynieść, w zależności od części ciała od 30 do 200 złotych. Ostatnio bardzo popularne są również oferty skierowane specjalnie do panów. Depilacja bowiem nie jest jedynie kobiecą sprawą, a współczesny mężczyzna coraz częściej dostrzega, iż zbędne owłosienie stanowi problem natury estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *