Depilator bez tajemnic

Współczesna kobieta decydując się na depilację w domu, a nie w gabinecie kosmetycznym, również ma przed sobą wiele możliwości. Wybór metody depilacji zależy od tego, jakich oczekuje się efektów. Niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych metod usuwania owłosienia jest korzystanie z depilatora.

Jest to niewielkie urządzenie, wynalezione w pierwszej połowie XX wieku, w USA. Jego wyjątkowość polega na sposobie działania. Podczas depilacji depilatorem włosy są wyrywane wraz z cebulkami. To sprawia, że gładką skórą możemy cieszyć się znacznie dłużej niż po „tradycyjnym” goleniu maszynką. Oczywiście – sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak od jakiegoś czasu producenci depilatorów udoskonalają te urządzenia – m.in. za pomocą specjalnych nakładek – tak, aby dyskomfort podczas depilacji był mniejszy.

Usuwanie włosów jest dość bolesne, ale nie trudne. Wystarczy trzymać urządzenie prostopadle do ciała, nie dociskając go zbyt mocno. Wkładki zmniejszające ból mają za zadanie schłodzić skórę. Wbrew wcześniejszym zaleceniom – nie należy używać depilatora kiedy skóra jest rozgrzana.

Oczywiście ta metoda depilacji nie jest dobra dla każdego. Powinny jej unikać osoby ze skłonnościami do żylaków, pękających naczynek czy zapalenia mieszków włosowych, a także osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze.

Do zalet depilatorów należy to, iż efekt zabiegu nimi utrzymuje się 3 – 4 tygodnie, obsługa jest prosta, a zakup urządzenia jest opłacalny (wydatek ponosi się raz na dłuższy okres). Dodatkowo depilator nie powoduje uczuleń. Niestety – każdy medal ma dwie strony. Zabieg depilatorem jest bolesny. Mimo nakładek. Nie nadaje się on np.  do depilacji delikatnych okolic pachwin. Skóra może zostać podrażniona.

Dodatkowo warto zdecydować się na jeden z nowszych modeli, a nie sugerować niską ceną. Starsze depilatory nie wyrywają wszystkich włosków, ich używanie jest też bardziej bolesne. Dobrze jest zdecydować się na urządzenie posiadające kilka funkcji – między innymi nakładkę do depilacji na mokro, nasadkę łagodzącą, chłodzącą…Firmy Braun, Phillips czy Rowenta to tylko niektóre wychodzące naprzeciw potrzebom klientek. Za dobrej jakości depilator trzeba zapłacić od 400 – 600 złotych. Oczywiście na rynku są również dostępne modele w cenie 50 złotych, jednak ich jakość może pozostawiać nieco do życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *