Gładka skóra – sekrety depilacji woskiem

 Każda kobieta marzy o gładkiej i jedwabistej skórze, w czym niestety przeszkadza owłosienie w różnych miejscach ciała. Istnieje wiele rodzajów depilacji – często wybieramy zwykłą żyletkę, depilator czy też kremy usuwające włoski. Ostatnio jednak na przód popularności wysuwa się również depilacja woskiem. Polega na wyrywaniu włosków z cebulkami. Jest ona bolesna, jednak najskuteczniejsza – owłosienie odrasta bardzo wolno po tym zabiegu. A kobiety czują niezwykłą gładkość swej skóry nawet przez kilka tygodni.

                Depilację woskiem najczęściej wykonujemy w salonie kosmetycznym. Doświadczona kosmetyczka zrobi to dokładnie i tak, aby jak najmniej nas bolało – może usunąć włoski nawet z wrażliwych części ciała. Do takiej depilacji najczęściej używa się w gabinetach kosmetycznych gorącego wosku – miękkiego lub twardego. Ten pierwszy – nazywany również kremowym – ma plastyczną konsystencję i topnieje w temperaturze trochę wyższej od temperatury naszego ciała. Dlatego stosuje się go przy depilacji wrażliwych części ciała – twarzy, okolic bikini lub w momencie, gdy na depilację przychodzi osoba o bardzo wrażliwej skórze. Wosk twardy topnieje w dość wysokiej temperaturze, więc należy uważać, by nie poparzyć sobie skóry. Jest on jednak bardzo skuteczny – usuwa nawet twarde i krótkie włoski.

                Cienka warstwa wosku w gabinetach kosmetycznych nakładana jest specjalną szpatułką lub aplikatorem wzdłuż kierunku wzrostu włosów, a następnie odrywana szybkim ruchem w przeciwnym kierunku. Tę depilację wykonuje się na wszystkie prawie części ciała – twarz, nogi, okolice bikini, pachy, ręce. U mężczyzn wykonuje się to również na plecach i klatce piersiowej. Przed tym zabiegiem skóra powinna być oczyszczona i przede wszystkim sucha. Dobrze jest jakiś czas przed depilacją zrobić peeling. Po zabiegu natomiast warto nałożyć preparat łagodzący podrażnienie, który również działa przeciwzapalnie. Można również użyć specjalnych kremów opóźniających odrastanie włosków.

                Depilacja woskiem jest lekko boląca – jednak bardzo skuteczna. Włoski odrastają nam wolno a my możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez wiele tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *