Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to coraz modniejszy zabieg kosmetyczny. Dzięki niej można pozbyć się niechcianego owłosienia na wiele lat. Wprawdzie za zabieg trzeba jednorazowo zapłacić nawet kilkaset złotych, niemniej jednak i tak to się opłaca. Niestety przed wykonaniem tego zabiegu należy dobrze się do niego przygotować.

Pół roku przed zabiegiem

Przygotowania do depilacji laserowej wymagają sporo czasu. Pierwszym krokiem w jej kierunku powinno być odstawienie wszelkich leków doustnych zawierających retinoidy. Warto też wybrać się do dermatologa i skonsultować swoją decyzję o poddaniu się zabiegowi. Depilacja laserowa może być dla niektórych osób niebezpieczna, stąd też warto porozmawiać o niej z lekarzem specjalistą.

Miesiąc przed zabiegiem

Około miesiąca przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji domowymi sposobami. Jeśli pojawia się nadmierne owłosienie lepiej skorzystać z maszynki do golenia. Podczas zabiegu depilacji laserowej niszczone są cebulki włosa oraz komórki, które umożliwiają powstawanie i wzrost włosa. Jeśli przed zabiegiem owłosienie zostało usunięte wówczas zabieg depilacji laserowej nie spełni swojego zadania.

Trzy tygodnie przed zabiegiem

Około trzy tygodnie przed wykonaniem zabiegu należy zrezygnować z używania maści z retinoidami. Należy też zrezygnować z opalania się zarówno w sposób naturalny jak i w solarium. Najlepiej też zrezygnować z korzystania z samoopalaczy, tak, aby w dniu zabiegu opalenizny uzyskanej za jego pomocą już nie było widać.

Dwa tygodnie przed zabiegiem

Około dwóch tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków, suplementów diety i ziół zawierających substancje zwiększające wrażliwość na światło. Herbatki z dziurawca czy nagietka także najlepiej zostawić sobie na później.

Depilacja laserowa to bardzo efektywny zabieg, niestety wymaga dość długich przygotowań. Warto też pamiętać, że nie powinna być ona wykonywana w przypadku niektórych chorób. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed zabiegiem skonsultować się z dermatologiem, aby zabieg był nie tylko skuteczny ale również bezpieczny.

Centrum Depilacji Laserowej
ul. Marcelińska 96c
60-324 Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *