Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Depilacja woskiem nie jest metodą bezbolesną czy przyjemną. Pozwala jednak usunąć niechciane owłosienie na stosunkowo długi okres. Oczywiście – istotne jest również poczynienie pewnych przygotować przed samym zabiegiem.

Wszystko zależy jednak od tego, jakie okolice będziemy poddawać depilacji, oraz na jaki jej rodzaj (na ciepło czy na zimno) się zdecydujemy. Przede wszystkim bezwzględnie należy ochronić skórę przed podrażnieniami. W tym celu warto dbać o higienę przy pomocy delikatnych środków myjących, a bezpośrednio przed depilacją dokładnie osuszyć miejsca, w których aplikowany będzie wosk. Włoski, których chcemy się pozbyć powinny być lekko przycięte, ale nie nadmiernie (wystarczy długość od ok. 2 – 5 mm, krótsze włoski zniwelują efektywność depilacji). Skóra przed zabiegiem musi być również w optymalny sposób nawilżona. Jeśli chodzi o depilację twarzy, to przed zabiegiem konieczna jest rezygnacja ze stosowania preparatów zawierających retinol czy kwasy owocowe. Dla długotrwałych rezultatów warto zabiegi powtarzać co 4 – 5 tygodni. Warto pamiętać, by między kolejnymi woskowaniami nie golić ani nie wyrywać włosków. Dobrze jest również stosować kremy z filtrem oraz nie wystawiać skóry na nadmierne działanie promieniowania UV. Regularne złuszczanie naskórka (oczywiście najwcześniej tydzień po zabiegu depilacji) pomoże osiągnąć optymalne efekty.
Jeśli chodzi o okres poprzedzający depilację to należy bezwzględnie unikać opalania (zarówno na słońcu jak i w solarium), chlorowanej wody. Natomiast w dniach następujących po zabiegu warto zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych, korzystania z jacuzzi czy sauny. Udając się na zabieg musimy przygotować się zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Ból może być odczuwany szczególnie intensywnie podczas usuwania włosów z miejsc wrażliwych. Można zdecydować się na leki przeciwbólowe w tabletkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *