Kremy do depilacji – co warto wiedzieć

Aksamitnie gładka skóra zdecydowanie jest dzisiaj w cenie – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Używanie kremu do depilacji należy do najprostszych metod usuwania niechcianego owłosienia.
W każdej drogerii można zaopatrzyć się w kremy różnego rodzaju – dostosowane do naszego rodzaju skóry, o zapachu kwiatowym czy innym. Czasy, kiedy kremy do depilacji wydzielały nieprzyjemne wonie – powoli mijają.
Samo zastosowanie kremu nie należy do skomplikowanych. Polega po prostu na nałożeniu specyfiku na części ciała, które chcemy wydepilować. Ważne jednak, aby przed rozpoczęciem tego procesu sprawdzić, czy preparat nie wywołuje reakcji alergicznych (czyli po prostu nanieść go na jakieś mniej widoczne miejsce i chwilę odczekać).
Jak działa krem do depilacji? Przede wszystkim nakładamy go (w rękawiczkach, nigdy gołymi rękami) na czystą i osuszoną skórę, dość grubą warstwą. Pozostawić go na okres kilku minut (różny w zależności od preparatu). I…czekać aż zacznie dziać się magia.
Dzięki zawartym w kremie środkom chemicznym osłabia on włos, który staje się kruchy i łamliwy. Dzieła dopełnia dołączona do zestawu szpatułka, a na zakończenie zabiegu – dokładne opłukanie pod bieżącą wodą. Niestety substancje chemiczne mogą powodować podrażnienia, zwłaszcza przy skórze wrażliwej. Ponad to – depilacja ta nie należy do metod trwałych, cebulka włosa pozostaje bowiem na „swoim miejscu” przez co już po 4 dniach włosy zaczynają odrastać.
Szczególną ostrożność należy zachować przy depilacji miejsc intymnych. Ponad to – absolutnie nie należy usuwać zwykłym kremem do depilacji owłosienia z okolic twarzy (służą temu preparaty o specjalnym przeznaczeniu).
Po każdym użyciu kremu zaleca się również dokładne nawilżenie skóry za pomocą balsamów czy maseł do ciała. Należy pamiętać, że kremy depilujące pozbawiają skórę warstwy ochronnej. Dlatego pod żadnym pozorem nie należy zostawiać ich na skórze przez długi czas. Podobnie nie są zalecane zbyt częste zabiegi.

Obecnie na rynku stale poszerza się oferta profesjonalnych kremów do depilacji. Można zaopatrzyć się w krem przeznaczony do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, w kremy o zapachu kwiatów, w specjalne preparaty do depilacji owłosienia na twarzy a także w kremy „ekspresowe” działające w przeciągu 3 minut…Nowoczesne kosmetyki są wielofunkcyjne. Depilując mogą również być preludium do pielęgnacji właściwej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *