LASER DIODOWY – DEPILACJA HIGH TECH

Historię depilacji, która sięga starożytności, dziś moglibyśmy podzielić na tę do czasu pojawienia się lasera i po nim. Pierwsze włosy za jego pośrednictwem usunięto w latach 60. XX w., jednakże jej poziom i skuteczność pozostawiały wiele do życzenia. Dopiero dwie dekady później opracowano odpowiednią długość fali i czas trwania impulsu, aż w końcu pojawił się pierwszy laser YAG. Dziś depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jej korzyści Polacy docenili już w latach 90. XX w., kiedy to w największych miastach zaczęły pojawiać się pierwsze gabinety z ofertą laserowej depilacji. I choć początkowo pozwalała ona na usunięcie owłosienia zaledwie na kilka miesięcy, dziś dzięki doświadczeniu oraz zaawansowanej technologii, najnowsza generacja laserów diodowych eliminuje włosy na zawsze.

Brunetki, blondynki i rude – równe szanse na skuteczną depilację

Nie ma wątpliwości, że depilacja laserowa najbardziej satysfakcjonuje osoby o ciemnym kolorze owłosienia i jasnej skórze. Dotychczas było to warunkiem, nie dając szansy skorzystania z tej metody kobietom, których natura obdarzyła jasnym owłosieniem. Zmieniły to dopiero lasery diodowe, których innowacyjna technologia skutecznie działa na trudne do usunięcia włosy rude czy jasny blond. Obecnie są one najskuteczniejszą metodą trwałego pozbycia się każdego typu owłosienia a zarazem najpopularniejszą, co potwierdza ilość zabiegów depilacji laserowej Vectus™, jakie w ciągu ostatnich, niespełna dwóch lat przeprowadzono w Klinice Esteticmed.pl w Bydgoszczy.

Najnowocześniejszy Vectus™

Lasery diodowe emitują spójną wiązkę światła, którą absorbuje melanina (barwnik włosa). Promieniowanie lasera zamieniane jest na energię cieplną, która niszczy cebulkę włosa, wskutek jej podgrzania. Zjawisko to nosi nazwę selektywnej fototermolizy. Skuteczna epilacja laserem wiąże się ze zniszczeniem mieszka wraz z macierzą, dlatego ważna jest  długości fali lasera do głębokości lokalizacji mieszka włosowego. Ponieważ waha się ona od 1,5 mm do ponad 5 mm oznacza to, że im dłuższa fala światła, tym lepszy rezultat depilacji. Niższe dawki mogą powodować jedynie czasową utratę włosów, obciążając dodatkowo skórę dużymi dawkami energii. Przykładem są dostępne na rynku urządzenia IPL, które tylko czasowo obkurczają naczynia odżywiające mieszki włosowe, jakie są w stanie się zregenerować i powrócić do swoich funkcji. W przypadku laserów diodowych długość fali jest największa i wynosi 810 nm, a jednym z najnowocześniejszych jest wspomniany laser Vectus™. Posiada on dodatkowo wbudowany, inteligentny systemem pomiaru poziomu melaniny Skintel, przez co zabieg jest skuteczniejszy, a ryzyko poparzenia zminimalizowane do zera. Urządzenie posiada ponadto głowicę chłodzącą, która zwiększa komfort zabiegu, minimalizując odczucie impulsów.

Depilacja laserowa Vectus™ umożliwia niemal całkowite usunięcie owłosienia. Warunkiem jednak jej skuteczności jest odpowiednia częstotliwość zabiegów, których seria gwarantuje likwidację około  80-90% włosów (po 3-5 zabiegach). Włoski, które odrastają są cienkie i praktycznie niewidoczne.

Na co zwracać uwagę?

Ważnym kryterium dla depilacji laserowej jest głowica, będąca niejako jego sercem. Ma ona określoną żywotność, którą ustala producent i po upływie czasu przydatności należy ją wymienić. W przeciwnym razie skuteczność takiego zabiegu będzie praktycznie zerowa i możemy to zweryfikować zaraz po jego zakończeniu. Zdarzają się gabinety, które pracują na przeterminowanych głowicach, dlatego jeśli cena takiej „oferty promocyjnej” znacząco odbiega od średniej na rynku – bądźmy czujni, może za tym stać urządzenie o mniejszej skuteczności (często nie będące laserem, jak np. lampy IPL) lub praca na głowicach, które straciły swoją ważność. Istotna jest również marka i rodzaj lasera, które gwarantują jego jakość, a wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronach producentów oraz w gabinetach. Często to nie trendy czy moda, lecz wieloletnie doświadczenie specjalistów weryfikuje dany sprzęt i decyduje o określonym jego typie w zakresie oferty – tłumaczą eksperci z Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl,którzy laserowe zabiegi w Bydgoszczy wykonują od 2001 r. na podstawach medycznych oraz badaniach naukowych, wypracowując własne procedury dzięki współpracy z producentami renomowanych firm. Dlatego tak ważne jest zaufanie pacjentów do gabinetu, w którym decydują się na zabieg oraz opinia na jego temat, w przypadku korzystających z usług po raz pierwszy.

Artykuły przygotowany we współpracy z Kliniką: www.esteticmed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *