Depilacja brazylijska

Współcześnie nie istnieje chyba taka część kobiecego ciała, która nie podlegałaby zabiegom kosmetycznym. Piękne i zadbane ciało, jest utożsamiane z ciałem opalonym, jędrnym, ale przede wszystkim – gładkim. Niepożądane są zwłaszcza włosy w okolicach pach, nóg czy okolic intymnych. Coraz szersze grono wielbicielek ma eliminacja owłosienia z całego ciała – nawet z dłoni i stóp. O okolicach intymnych nie wspominając.

Choć w tej ostatniej kwestii również nie brakuje innowacyjnych metod, wśród których znajdują się między innymi „fryzury intymne” to jednak niesłabnącą popularnością cieszy się depilacja brazylijska. Zabieg ten można wykonać w prawie każdym szanującym się salonie kosmetycznym. Najczęściej do depilacji używany jest wosk lub pasta cukrowa. Owłosienie z okolic intymnych jest niemal całkowicie usuwane. Pozostawia się zazwyczaj wąski pasek włosów na środku łona.

Ten rodzaj depilacji nie należy do odkryć XX wiecznych. Ze źródeł historycznych wiadomo, że owłosienie łonowe było usuwane już w starożytności – wtedy jednak ze względów higienicznych bądź rytualnych. Jednak to właśnie pod koniec XX wieku, w latach 90, metoda ta zasłynęła jako „depilacja brazylijska”.
Skąd taka nazwa? Ponieważ zabieg został rozpowszechniony przez trzy pochodzące z Brazylii siostry, właścicielki salonu kosmetycznego w USA, który jako pierwszy zaproponował tę usługę.

Zabieg niestety jest dość bolesny i do przyjemnych nie należy – najpierw woskowanie, a następnie wykańczanie efektów za pomocą pęsety. Niemniej jednak wiele pań decyduje się go wykonać mając na uwadze liczne korzyści: higieniczność tego rozwiązania, jego estetykę, ale także korzyści natury erotycznej (podwyższone odczuwanie doznań podczas współżycia).
Dodatkową zaletą może być fakt, iż koszt depilacji brazylijskiej zamyka się w 100 złotych (w niektórych salonach można ją wykonać już za 30 zł).
Ważne, aby przed zabiegiem nie stosować żadnych kosmetyków nawilżających. Ciało musi być bardzo dokładnie umyte, a najbardziej długie włoski – powinny być lekko podcięte. Po wykonanej depilacji należy natomiast unikać gorącej wody, obcisłych strojów oraz używania kosmetyków w tamtych okolicach. Efekt utrzymuje się odpowiednio długo, jeżeli dbamy o higienę. Zabieg trzeba powtórzyć po dwóch tygodniach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *