Depilacja Hollywood

Pielęgnacja kosmetyczna okolic intymnych to już nie tabu, to konieczność. Zalicza się do niej oczywiście depilacja, nie tylko ze względów estetycznych.
Depilacja hollywoodzka jest o wiele starsza, niż sugerowałaby to jej współczesna nazwa. Niemniej jednak ten rodzaj pełnego usuwania owłosienia z okolic intymnych był praktykowany już wieki temu. Najpierw starożytne Egipcjanki, a potem kobiety w innych cywilizacjach skrzętnie usuwały z okolic bikini niechciane włosy – głównie ze względu na wymogi kulturowe, rytualne czy higieniczne.

Współcześnie depilacja hollywoodzka jest wykonywana głównie z powodów estetycznych. Polega ona na pełnym usunięciu owłosienia z okolic intymnych, bez pozostawiania jakichkolwiek „fryzur” (nawiasem mówiąc również popularnych w ostatnich latach).
Zabiegowi temu można poddać się w domu, zalecane jest jednak skorzystanie z usług salonu. W domu bowiem jesteśmy skazane na użycie maszynki, kremu czy depilatora – a przy tych metodach włosy stosunkowo szybko odrastają. Natomiast salon może nam zaoferować depilację za pomocą wosku, czy pasty cukrowej lub lasera – rozwiązania dające trwalszy efekt.
Metodę depilacji należy przede wszystkim dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Konsultacja kosmetyczna jest dobrym rozwiązaniem. Przed zabiegiem nie należy stosować kosmetyków o silnym oddziaływaniu, korzystać z solarium czy sauny. Natomiast po depilacji także nakazana jest ostrożność – unikanie zbyt gorącej wody, sauny, promieni słonecznych, solarium, oraz mogących podrażnić skórę tkanin.

Depilacja hollywoodzka zyskuje sobie również popularność w gabinetach depilacji laserowej. Trwałe usunięcie owłosienia stanowi dla wielu pań sferę dążeń (kosmetycznych rzecz jasna). Niemniej zabieg laserem (wbrew rekomendacjom i reklamom) nie przynosi efektów natychmiastowych. Nie są one również dane raz na zawsze. Całą procedurę trzeba powtarzać kilkakrotnie aby efekt był zadowalający.

Warto przy tym wszystkim pomyśleć, czyjemu zadowoleniu ma taka depilacja służyć i czy naprawdę warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *